Článek z Habrovanského zpravodaje - jaro 2019

Fotbal v Habrovanech

Jaro je tu..

Po dlouhé zimní přestávce kdy bylo spoustu času na odpočinek a následnou přípravu nám začíná jarní část soutěže.

Okresní soutěž mužů III.třída sk. B

V posledním zpravodaji jsme vás informovali o výsledcích po podzimní části sezóny. Nyní je čas se plně soustředit na jarní část soutěže 2018/2019. Než vás s ní však seznámíme, je třeba shrnout co se událo o zimní přestávce.

Na Silvestra jsme si společně zahráli fotbálek na hřišti a příjemně strávili dopoledne posledního dne roku 2018 s pravidelnou účastí nejen současných hráčů, ale i těch bývalých.

Od ledna začala zimní příprava, která však díky malé účasti způsobené nejen častými nemocemi a dovoleným nebyla pravidelná. Pro zimní přípravu jsme využívali sál obecního domu a následně umělé hřiště za školou. Mimo tréninky jsme sehráli tři přátelská utkání. Dvě ve Vyškově na umělém hřišti a jedno ve Velešovicích.

Nyní ale zpět k jarní části sezóny. Aktuálně již probíhají tréninky pravidelně každý pátek na fotbalovém hřišti a čeká nás v období od 24.3 do 15.6 celkem 13 soutěžních utkání.

Přijďte nás podpořit!

Okresní soutěž starších přípravek sk. A

Náš tým starší přípravky se na jarní část sezony připravoval od února do poloviny března v sále obecního domu. Tréninky probíhali každé úterý od 17:00 do 19:00 a byly zaměřené především na fyzickou zdatnost, obratnost a koordinaci pohybu. Při těchto trénincích jsme došli ke zjištění že dětem chybí základní prvky tělocviku. Zejména u hráčů starších ročníků (2008, 2009, 2010) zvládnutí kotoulu v před, kliku, šplhu na laně a nebo švihadlo vůbec nezvládají, a kotoul vzad už vůbec ne!!!! Kdežto hráči předpřípravky ročníky (2014 a mladší ) kteří se také zapojili do zimní přípravy tedy 5-ti leté děti, nemají s tímto problém. Nabízí se tedy otázka ,,Kde se stala chyba?“ Ač se stále snažíme v dětech vypěstovat radost z pohybu a z kolektivní hry, stále se nám to nedaří. Chtěli bychom tímto apelovat na vedení školy a zejména rodiče o užší spolupráci s dětmi nejen v oblasti tělocviku a fotbalu. Závěrem chceme poděkovat paní Alence Adamové a Leoši Masaříkovi, kteří pomáhají nejen při trénincích předpřípravky.

Zveme Vás na výroční Valnou hromadu

Sportujte s námi!

Závěrem bychom všem fanouškům, sportovním příznivcům, rodičům a sponzorům chtěli poděkovat za podporu našeho klubu a budeme rádi za aktivní účast při organizaci sportovních akcí, tréninků a brigád. Naším cílem je doplnit členskou základu nejen o hráče, ale i o trenéry a asistenty, kteří nám v současné době chybí. 

Rychlý kontakt

TJ Habrovany
Habrovany 42
683 01 Rousínov

Pavel Trnavský
Telefon: 608 264 092
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google