ČLÁNEK Z HABROVANSKÉHO ZPRAVODAJE - LÉTO 2019

Fotbalová sezona 2018/2019 je za námi..

Již máme za sebou další sezónu, která pro náš klub znamenala spoustu změn a přinášíme Vám aktuální informace co se vše událo.

Okresní soutěž mužů III.třídask. B

Odehráli jsme nově soutěž ve skupině B, kde jsme se seznamovali s týmy, se kterými spousta z nás nikdy nehrála. Po podzimní části, kde jsme se s nimi teprve seznamovali a po ne příliš povedené zimní přípravě jsme se pustili do části jarní.

V druhé polovině sezóny, kterou již můžeme zhodnotit jsme zaznamenali 5 výher a jednu remízu. Znamená to pro nás tedy umístění na 10. místě s 29 body.

Zásadní pro nás byla změna trenéra, po které se tým více semknul a vytvořil se výborný kolektiv. Nyní se již pravidelně trénuje s vyšším počtem hráčů a se zodpovědnějším přístupem.

Věříme, že to pro nás znamená posun k lepším výsledkům a budeme se v tom snažit i v nadcházející sezóně.

Soutěže žáků

Družstvo žáků bylo po loňské sezoně sloučeno s mužstvem z Rousínova. Na našem hřišti v Habrovanech se hráli utkání okresního přeboru pod hlavičkou TatranRousínov v nichž měli možnost hrát naši hráči.

Mužstvo odehrálo 16 soutěžních utkání. 14 u nich bylo výtězných, 1 utkání skonžilo remízou a jedna porážka s lídrem tabulky, Vyškovem. To vše stačilo na druhé místo se skórem 111:20.

Žáci hráli i zápasy I. Třídy krajské soutěže. Část z nich za mladší žáky (Dan Mrázek, Lukáš Pospíšil, Michal Dvořáček, Matyáš Meitner, Libor Nguen a za starší především Petr Toman, dále pak Jakub Pospíšil a Matěj Bezrouk.

Mladší žáci pod vedením trenéra Martina Havlíčka, Dana Krále a Radka Meitnera ukončili soutěž na 10. místě s bilancí 26 zápasů (8 výher a 18 porážek se skórem 79:131).

Starší žáci pod vedením trenérů Radka Eliáše, Pavla Hustolesa a David Vašiny ukončili soutěž na 11. místě s bilancí 26. zápasů (9 výher, 2 remízy a 17 porážek se skórem 53:108).

Za trenéry a realizační tým by jsme rádi popřál klukům pěkné prázdniny a rodičům poděkoval za podporu.

Okresní soutěžstarších přípravek sk. B

Sezóna  2018/19 Přípravka sehrála celkem 12 zápasů v základní části.Z toho 11x prohrála a 1x vyhrála.Skore 49:197 a celkem 3 body.

Nádstavbová část už byla lepší, kdy ze 6 zápasu jsme 4x prohráli a 2x vyhráli a skóre bylo 52:66 se 6 body.Nejlepsi střelci jsou Jan Mareš (61 branek) a Krištof Wagner (16 branek).Do příští sezony bychom chtěli mužstvo přípravky udržet a trošku zlepšit výsledky. Přípravku posílili dva noví trenéři Miroslav Přibyl ml. a David Kopřiva, kteří jsou také hráči ,,A,,mužstva.Hlavním trenérem přípravky zůstává Marian Luska, který má na starost i předpřípravku (děti předškolního věku).Máme zájem o každého chlapce či dívku, která se k nám přidá, a i trenéry třeba z řad rodičů nebo fanoušků - budeme za to rádi.Letni přípravu na sezonu zahájíme poslední týden v srpnu.

Přejeme všem hráčům a rodičům krásné prázdniny.

Sportujte s námi!

Závěrem bychom všem fanouškům, sportovním příznivcům, rodičům a sponzorům chtěli poděkovat za podporunašeho klubu a budeme rádi za aktivní účast při organizaci sportovních akcí, tréninků a brigád. Naším cílem je doplnit členskou základu nejen o hráče, ale i o trenéry a asistenty.

TJ Habrovany, spolek