ČLÁNEK Z HABROVANSKÉHO ZPRAVODAJE - ZIMA 2021

Rok 2021 se blíží ke svému závěru náš klub nyní prochází zimní fotbalovou přestávkou. Ačkoli se může zdát, že to pro nás znamená dlouhý odpočinek, není tomu tak. Níže se dočtete, jak se dařilo jednotlivým družstvům v podzimní části sezony.

Muži

Tým dospělých se podařilo v podzimní části stabilizovat a nebyla nouze o hráče. Spíše naopak jsme řešili, že se někteří v jednotlivých utkání nevešli na soupisku. Bohužel nás doprovázelo i zranění některých klíčových hráčů, kteří nemohli pomoct k lepším výsledkům.

Současný tým vede trenér Ivan Vysoudíl za podpory Radka Novotného, kteří se snaží změnit přístup nejen k utkání, ale i k samotným tréninkům. To se ukázalo jako správný krok a hráči se začali scházet ve větších počtech a trénovalo se 2x týdně. Naši fanoušci, kteří na fotbalová utkání chodí mohli vidět zlepšení v samotné hře, ale bohužel to nebylo tolik znát v tabulce získaných bodů. Náš tým se umístil v tabulce na 11 místě se získanými 10 body díky 3 výhrám a jedné remíze. Myslíme si, že tabulka úplně neodpovídá kvalitě mužstva, některá utkání jsme prohráli jen těsně po předvedené skvělé hře.

Budeme rádi, když nás dojdete podpořit i v jarní části sezony a společně se pobavíme a užijeme si společné chvíle u sportu. Lukáš Pořízek

Žáci

Mužstvo žáků v tomto roce prošlo větší změnou a tím bylo, že jsme přihlásili smíšené družstvo žáků. Bylo to ve všech našich zápasech hodně znát. Podzimní část sezóny 2021/22, jsme zakončili bohužel na posledním místě s jedním jediným bodem. Je to trošku tristní bilance, ale naši žáci v té soutěži jsou jedni z úplně nejmladších. Každopádně v některých zápasech jsme body uhrát mohli, jenže ti starší z naších kluků zrovna byli nemocní. Nechceme se na nic vymlouvat. Každopádně věříme, že v jarní části sezóny urveme více bodů, aby pohled na tabulku vypadal lépe.

Pro nás trenéry ale není důležitá tabulka, ale pohled na fotbal. Zajímá nás, jestli se žáci zlepšují, aby si uměli přihrát balón atd. Nemůžeme žáky svazovat taktikou a tabulkou. Začátkem roku začneme se zimní přípravou. Je potřeba nabrat fyzičku, aby kluci vydrželi co nejdéle v zápasech. Samozřejmě rodiče budou o začátku zimní přípravy informováni.

Závěrem za mužstvo žáků, bychom chtěli poděkovat všem rodičům, kteří se zapojili do fungování žáků. Ať už tím, že pomohli s dopravou, nebo pomoc s pískáním zápasu, případně pomocí jako pomezní rozhodčí. Pokud někdo přemýšlí, zda se připojit i třeba ve věku žáků, tak stačí se spojit s trenéry a rozhodně může začít. Chtěli bychom, žákům i rodičům a celkově všem příznivcům našeho mužstva, popřát hodně štěstí a zdraví do dalšího roku. Miroslav Přibyl ml.

Přípravka a předpřípravka

Soutěž okresního přeboru mladších přípravek jsme zahájili 28.8.2021 prvním zápasem s mužstvem Šaratic. Tréninky mladší přípravky a předpřípravky probíhali celé září každou středu. Od měsíce října, kdy se k týmu připojili trenéři Patrik Křap a Lukaš Křap, jsme začali trénovat každé pondělí, středu a pátek, v sobotu nebo v neděli jsme pak sehrávali mistrovské utkání. Mužstvo mladší přípravky má v současné době 7 registrovaných hráčů, dalších 8 hráčů stále čeká na registraci.

Náš klub má také mužstvo předpřípravky, tedy dětí předškolního věku. V současné době tyhle děti vede Pavlína Lusková. Na každý trénink předpřípravky se pravidelně scházelo 6 až 8 hráčů. Děkujeme ji za její trpělivost a snahu děti něco naučit a předat jim její zkušenosti nejen s fotbalem ale i s přístupem ke sportu jako takovému. Naše nejmladší fotbalové naděje sehráli v podzimní části soutěže celkem 10 mistrovských utkání, z toho jsme 8 utkání prohráli a dvě vyhráli. Některé zápasy byli velmi vyrovnané jindy jsme zase utrpěli vysokou porážku. Poslední utkání jsme sehráli s mužstvem Rousínova 26.10.2021.

I přes vysoké porážky nás fotbal a sport baví a nenecháme se od něj odradit a chceme se nadále zlepšovat. Tím že se k týmu mladší přípravky připojili trenéři Patrik a Lukáš Křapovi, se intenzita a kvalita tréninku enormně zlepšila, jsme za jejich pomoc velmi rádi a děkujeme. V současné době se mužstvo mladší přípravky velmi pilně připravuje na jarní část sezony každé pondělí a středu v tělocvičně místního Obecního domu, účast je téměř stoprocentní. V měsících lednu a únoru se nadále budeme scházet v tělocvičně. Mužstvo mladší přípravky má domluveno halové turnaje v Rousínově, samozřejmě pokud to současná covidová situace dovolí.

Závěrem mi dovolte abych zde vyzdvihl obětavost a práci trenérů mládeže v našem klubu TJ Habrovany, patří jim velké poděkování za to, jak se o naši mládež starají. Marian Luska

Zdravotní cvičení

Jelikož jsme tělovýchovná jednota, nevěnujeme se jen samotnému fotbalu, ale pod vedením paní Vysoudilové probíhalo pravidelně každý čtvrtek v čase 17-18:00 v místním sále obecního domu zdravotnímu cvičení. Vyzýváme všechny zájemce (ženy i muže), kteří mají zájem o pohyb a upevnění svého zdraví o posílení našich řad. Nyní je krátká přestávka a po Vánocích se těšíme na setkání.

Závěrem

Děkujeme všem sponzorům za jejich podporu, bez kterých by nebylo možné nadále provozovat naše sportovní činnosti a práce v areálu. Dále děkujeme všem, kteří se plně zapojují v rámci potřebných prací, a hlavně za čas strávený především s mládeží.

                                                                                                                                              D ě k u j e m e ! ! !

                                                                                                                                              TJ Habrovany, spolek

Rychlý kontakt

TJ Habrovany
Habrovany 42
683 01 Rousínov

Pavel Trnavský
Telefon: 608 264 092
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google