ČLÁNEK Z HABROVANSKÉHO ZPRAVODAJE - podzim 2023

 

Muži „A“ tým

Tak už je to tady. Začala sezóna 2023/2024. Všichni jsme se těšili a byli jsme plni očekávání, co nám přinese. Naše mužstvo je, co se týká hráčského kádru, stabilizované.

Před sezónou se nám podařilo mužstvo ještě doplnit. Vrátili se nám naši dorostenci Daniel Mrázek a Petr Toman z hostování v Rousínově a Drnovicích. Získali jsme obrovskou posilu v podobě Miroslava Diváckého z Rousínova.

Oba naši dorostenci se velmi dobře začlenili do mužstva a jsou pro nás velkým příslibem do budoucna. Vždyť Dan Mrázek je po pěti odehraných zápasech nejlepším střelcem branek v celé soutěži. To je vynikající vstup do mužstva dospělých. Jen tak dál Dane! Mira Divácký přinesl do mužstva klid a kvalitu přihrávky. Takového hráče jsme potřebovali. A Petr Toman, to je obrovský bojovník. Kádr mužstva je v současné době tak kvalitní, že musíme pomýšlet jen na nejvyšší cíle. V našich silách je potrápit favority soutěže, jako jsou mužstva Moravských Málkovic, Nesovic, Velešovic.

Podzimní část jsme zahájili famózně. Na domácím hřišti jsme porazili jednoznačně Kroužek 8:1, vyhráli v Kučerově 0:6 a porazili doma Chválkovice n/H. 8:1. Takový začátek sezóny i největší pamětníci nepamatují! Nastala velká euforie a tu bylo třeba krotit. Procitnutí nastalo ve Velešovicích. Prohráli jsme jednoznačně 5:1. Ale výsledek neodpovídal průběhu utkání. Záhy jsme vedli 1:0, ale dvě vlastní branky nás srazili hlavně psychicky. Mladé mužstvo nedokázalo zareagovat na vzniklou situaci a zápas víceméně odevzdalo soupeři. Další domácí zápas proti Račicím nás zastihl ještě ve stínu porážky ve Velešovicích. Kluci byli nervózní a přemíra snahy jim svazovala nohy. Soupeř na nás nastoupil s velmi tvrdou a někdy až zákeřnou hrou a velmi slabý rozhodčí jim to umožnil. V průběhu zápasu jsme prohrávali 1:3 a vypadalo to s námi velmi špatně. Ale v tuto chvíli se ukázala síla tohoto mladého kolektivu. Zabojoval a dokázal vyrovnat na 3:3. A v závěru, při troše štěstí jsme mohli výsledek i úplně otočit. Pozitivní na tom je hlavně to, že kluci si dokázali, že se nesmíme nikdy vzdávat předčasně.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem našim fanouškům. Chodí jich na fotbal hodně a doprovází nás i na venkovní zápasy, kde se vždy cítíme tak, jako bychom hráli doma. Díky vám za podporu!

                                                                                                                                        Trenéři mužstva „A“ týmu

  

Muži „B“ tým

Spoustu let se hovořilo o tom, zda bychom byli schopni složit B-tým, ve kterém by si zahráli bývalí hráči áčka, starší ročníky, ale i všichni ostatní, kteří se prostě do soupisky hlavního družstva nevlezli. Díky dlouhodobě nevyrovnané stabilitě počtu hráčů se to nedařilo. Nyní však můžeme říci, že ,,A” tým je již stabilní a plný kvalitních hráčů a je nutné vytvořit prostor právě pro ty ostatní. Zároveň tím chceme suplovat družstvo dorostu, které se nám nedaří díky malému počtu hráčů v dané kategorii složit.

Díky aktivnímu přístupu Jiřího Součka a Mariana Lusky se to konečně podařilo a přihlásili jsme další tým, tentokrát do okresní soutěže IV. třídy skupiny A. V podzimní části soutěže jsme sladili termíny domácích utkání tak, aby se sehráli ihned po sobě a diváci si prodloužili každých 14 dní sportovní nedělní odpoledne. Výsledky zatím spíše odpovídají tomu, že se někteří hráči opravdu vidí poprvé, ale pravidelní fanoušci jistě pozorují postupné zlepšení a spolupráci v týmu.

Důležité pro nás bude abychom tým stabilizovali hráči, kteří budou hrávat pravidelně, poctivě trénovat a absolvují hlavně zimní přípravu, která nám dodá chybějící fyzickou kondici.

Děkujeme všem, kteří nás podporují a fandí nám. Věříme, že se lepší výsledky brzy dostaví a budeme minimálně vyrovnaným soupeřem pro každého soupeře.

                                                                                                                                              Trenéři mužstva „B“ týmu

  

Přípravka starší

Na úvod Vás milí fanoušci a příznivci fotbalu, chci informovat o naši mládeži v našem klubu.

Současný stav mládeže je na vzrůstající úrovni, za což jsme velice rádi. Díky obětavosti trenérů a členů habrovanského fotbalu, pro které je mládež v našem klubu prioritou, jsme dali dohromady tři mužstva mládeže. V současné době máme mužstvo „starší přípravky“ (ročníky 2013-2014) s deseti hráči a u dalších dvou se vyřizuje registrace. Mladší přípravka (ročníky 2015-2016) s devíti hráči a nejmladší mužstvo „mini přípravka“(ročníky 2017 a mladší) o osmi hráčích.

Musíme poděkovat trenérům mladších mužstev za jejich snahu, obětavost a hlavně trpělivost.

Vše dělají ve svém volném čase a zcela zdarma! Děkujeme.

Nyní k nastávající sezóně.

Sezonu 2023/24 jsem tradičně zahájili v srpnu letní přípravou, první mistrovské utkání jsme sehráli na domácím hřišti proti Slavkovu. V prvním poločase byla znát mírná nervozita a nerozehranost, stav utkání byl 0:8. Druhý poločas už byl jiný, s výsledkem 5:5. Nicméně jsme nebodovali a konečný výsledek byl 5 :13.

Další utkání jsme sehráli s mužstvem Slavíkovic. Zápas se vyvíjel dle našeho očekávání dobře, jen škoda, že jsme neproměnili velmi mnoho vyložených šancí. Ze Slavíkovic jsme odjížděli s plným bodovým ziskem 3:8. V následujícím období nás čekají silnější soupeři a na ně se musíme připravit v dalších trénincích.

Tréninky starší přípravky a nábory nových dětí probíhají zatím každé pondělí a středu od 17:30-18:45 hod.

Děkujeme všem hráčům, rodičům a fanouškům za podporu !!!

Přípravka mladší

Příprava na novou sezónu u mladší přípravky začala netradičně již začátkem letních prázdnin, kdy jsme se pravidelně setkávali 2x týdně. Překvapivě chodilo i v tomto období poměrně dost dětí. Podařilo se nám také doplnit kádr o další 3 děti ročníku 2015 - 2017. Společně s námi pravidelně chodila na své tréninky i předpřípravka. Některé dny bylo na hřišti přes 20 malých fotbalistů a fotbalistek. Sezónu jsme začali jednoznačnou domácí výhrou nad Rousínovem v poměru 13:7, poté jsme prohráli opět doma 11:8 proti Komořanům a poslední domácí zápas s Drnovicemi skončil po dramatickém závěru nerozhodně 9:9. Aktuálně jsou rozděleny děti do 3 skupin: starší přípravka, mladší přípravka a předpřípravka, celkem cca 25 dětí a trenují 2x3 v týdnu.

 

Závěrem

Děkujeme všem, kteří se věnují sportu aktivně i těm, kteří jej podporují finančně, nebo jinými činnostmi. Poděkování patří také rodičů za vytrvalou podporu svých dětí, fanouškům a sponzorům mezi něž patří zejména obec Habrovany a obec Olšany. Ostatní sponzory zveřejňujeme v Areálu hřiště.

                                                                                                                                                              TJ Habrovany, spolek

Rychlý kontakt

TJ Habrovany
Habrovany 42
683 01 Rousínov

Pavel Trnavský
Telefon: 608 264 092
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google