Článek z Habrovanského zpravodaje - léto 2021

Soutěže

Po dlouhé přestávce z důvodu omezení Covid-19 se vracíme nejen ke sportu, ale i dalším zábavným akcím. Díky postupnému rozvolňování nám bylo dovoleno nejprve trénovat v malém počtu členů bez využití vnitřních prostor, nyní můžeme pořádat nejen přátelská utkání, ale i turnaje a další akce.

Muži

Tým dospělých se začal postupně scházet a trénovat tak, abychom se mohli připravit na novou sezónu 2021/2022, která by se měla rozběhnout nečekaně brzy a to 7.-8.8.2021. Pevně věříme, že se již fotbalová sezóna odehraje bez dalších významných omezení. V rámci přípravy jsme sehráli dvě přátelská utkání, a to s Račicemi a Komořany. Poslední událostí byl fotbalový turnaj, o kterém se dočtete níže.

Žáci

Po ukončení soutěžního ročníku 2020/21 jsme se pustili do tréninku na nový soutěžní ročník 2021/22. Jelikož jsme chtěli, aby děti začali trénovat, tak jsme od půlky května rozběhly tréninky. V minulém ročníku jsme měli družstvo mladších žáků, ale od nové sezóny je to jedna ze změn. Bude mužstvo žáků smíšených tzn. mladší + starší. K tomuto kroku jsme se museli odhodlat, protože nám hodně mladších žáků vyšlo do starších. Chceme žáky v Habrovanech udržet, takže jsme udělali tuto variantu. Pro žáky domlouváme přátelská utkání s ostatními týmy, aby si začali zvykat na to, že se bude hrát na celé hřiště. Sezóna by se měla rozjet v srpnu, takže chceme, aby byli žáci dobře připraveni. V nové sezóně budeme fungovat v trenérském obsazení: Miroslav Přibyl ml., David Kopřiva, Jiří Souček. V každém případě uvítáme na hřišti v Habrovanech i další žáky a děti celkově. Stačí se ozvat jednomu z trenérů výše zmíněných nebo dojít na trénink. Tréninky pokračují klasicky ve středu v 17:00.

Přípravka

Mladší přípravka zahájila tréninky a přípravu na další sezónu v polovině května. Vzhledem k hygienickým opatřením jsme nemohli dříve, byť bychom chtěli. Současný kádr tvoří 7 registrovaných hráčů další 4 hráči čekají na vyřízení registrace. Z celkového kádru je 9 hráčů z Habrovan a 2 z Olšan. Tréninky jsme zaměřili především na fyzickou kondici, protože děti víc jak půl roku neměli žádné pohybové aktivity a zaměřili jsme se především na kondici. Postupně budeme doplňovat dovednostní cvičení s míčem a herní projev. V červnu jsme odehráli první přátelské utkání na domácím hřišti s mužstvem Rousínova. Jak budeme trénovat o prázdninách ještě nevíme, záleží kolik dětí bude mít zájem.

Předpřípravka

Co nás velmi mile překvapilo, je zájem dětí předškolního věku. Na každém tréninku se nás schází 12-15. V téhle věkové kategorii je 11 dětí z Habrovan a asi 5 dětí z Olšan. Tréninky jsou zaměřeny spíše na základech tělocviku a různých pohybových cvičení. Děti se teprve seznamují s fotbalem a s kolektivem. Co nás ale neustále trápí a v čem máme dlouhodobý problém, je nedostatek trenérů u každé mládežnické kategorie. Proto tímto žádáme zájemce, kteří by se chtěli zapojit k výchově mladých fotbalistů, ať nás kontaktují - budeme velice rádi.

 

Trnink mlde 6 2021-1Trnink mlde 6 2021-2.jpegTrnink mlde 6 2021-3.jpeg

 

Fotbalový turnaj

Jelikož se v rámci omezení nekonaly žádné akce a všem nám chyběl nejen fotbal, ale vůbec společné setkání hráčů a fanoušků, rozhodli jsme se uskutečnit na našem fotbalovém hřišti turnaj, který se konal v sobotu 19.6.. Pozvání přijaly týmy Komořan, Viničných Šumic a Kroužku.

Děkujeme všem týmům za účast a věříme, že byli spokojení i diváci, kteří se přišli podívat a pobavit.

Po turnaji pokračovala zábava s reprodukovanou hudbou, byla to první letní venkovní zábava, na kterou se mohli zájemci přijít pobavit a užít si teplý večer se spoustou dobrého jídla a pití.

Foto z turnaje 2021

 

Letní zábava Pod Lípkami

Zveme všechny na letní noc, kterou bude pořádat náš spolek TJ Habrovany v sobotu 24.7.2021 v areálu Pod Lipkami. Můžete se těšit na výborné občerstvení a hlavně skvělou hudbu v podání skupiny Akcent.

Těšíme se na setkání s vámi všemi.  

Letn noc 2021

 

Závěrem

Jsme velice rádi, že se opět můžeme věnovat tomu co nás baví, a to je samotný fotbal. Naplno se tedy všechny družstva věnují trénování, pokračují práce v areálu, aby bylo hřiště na všechny aktivity připravené a okolí hřiště bylo jednak reprezentativní, ale hlavně bezpečné.

Děkujeme všem sponzorům, bez kterých by nebylo možné nadále provozovat naše sportovní činnosti a práce v areálu. Dále děkujeme všem, kteří se plně zapojují v rámci potřebných prací a hlavně za čas strávený především s mládeží.

                                                                                                                                     D ě k u j e m e ! ! !

                                                                                                                                     TJ Habrovany, spolek

Rychlý kontakt

TJ Habrovany
Habrovany 42
683 01 Rousínov

Pavel Trnavský
Telefon: 608 264 092
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google