ČLÁNEK Z HABROVANSKÉHO ZPRAVODAJE - JARO 2022

Již se nám rozbíhá jarní část sezóny, na kterou se náš klub poctivě připravoval. Doufáme, že se nám vyhnou všechna omezení v rámci covidu, tak jako předešlé roky a budeme se moci opět setkávat a společně trávit volný čas u sportu. Více aktuálních informací se dozvíte v tomto článku.

Muži

Tým dospělých zahájil přípravu na jarní část sezóny již první neděli tohoto roku. Scházeli jsme se na pravidelné tréninky, abychom nabrali potřebnou fyzičku. Od 7. ledna byla příprava doplněna ještě o tréninky v místním sále Obecního domu.

Jarní část fotbalové sezóny pokračuje utkáním proti Račicím na místním fotbalovém hřišti 27.3., dále pak 3.4. v Radslavicích.

Rozpis utkání najdete na nástěnce před starým Obecním úřadem nebo na našich internetových stránkách www.tjhabrovany.cz.

 

Žáci

Družstvo žáků zahájilo přípravu na jarní část sezóny v polovině ledna v místní tělocvičně. I přes naši nespokojenost s počtem docházejících, jsme každý pátek hráče připravovali především fyzicky. Jakmile bylo počasí příznivé, mohli jsme začít s technickou a taktickou fázi tréninku mimo vnitřní prostory. Tréninky již probíhají na fotbalovém hřišti, prozatím v pátek v 16:00, od dubna dále i každé pondělí v 17:00.

Po podzimní části sezóny nám jde vzhledem k věku našich hráčů především o postupné zapracování do hry na celém hřišti. Většina týmů v naší soutěži je tzv. dorazových, tedy hráči, kteří z těchto týmů vychází za půl roku do kategorie dorostu, při čemž my doplňujeme tým hráči z přípravky, kde věkový rozdíl je mnohdy i 6 let. Snahou je stabilizovat kádr i do další sezóny. Před začátkem “ostrých” zápasů odehrajeme jedno přátelské utkání s týmem Račic na našem hřišti (termín bude upřesněn). První mistrovské utkání odehrajeme venku proti týmu Křenovic (13.4. v 17:00). První domácí utkání pak proti týmu Otnic (24.4. v 13:30 což je zároveň předzápas A-týmu).

Trenérský tým žáků děkuje všem rodičům, realizačnímu týmu mládeže a všem příznivcům za podporu.

Žáci 2022 01

 

 

Přípravka a předpřípravka

Mužstvo mladší přípravky se na jarní část sezóny připravovalo velmi pečlivě. Tréninky v místní tělocvičně probíhaly v podstatě od poloviny října až do března, dvakrát týdně vždy v pondělí a ve středu. Hráči mladší přípravky vzali zimní přípravu v tělocvičně velmi zodpovědně, což nám dokazovali nejen svojí pravidelnou účastí na trénincích, kdy se scházeli ve velmi hojném počtu, ale také svým přístupem k tréninku. Jejich zájem nás velmi těší! Trenéři M. Luska a P. Křap připravovali hráčům tréninky zaměřené především na práci s míčem, zapojili do tréninku různé míčové hry (házená, vybíjená) nechyběla i obratnost a základní cviky tělocviku.

Mužstvo mladší přípravky bylo přihlášeno v měsíci lednu na halový turnaj do Rousínova, který se bohužel nekonal z důvodu pandemie Covid-19. Zimní přípravu jsme v měsíci březnu přesunuli už na venkovní hřiště, tréninky probíhají opět každé pondělí a středu od 16-17:30 hod. Předpřípravka, tedy hráči předškolního věku začnou trénovat od měsíce dubna.

Závěrem zprávy chceme poděkovat všem hráčům, funkcionářům, trenérům, sponzorům, obci Habrovany, rodičům a všem co nám fandí!!!!

Cvičení pro zdraví

Význam zdravotní tělesné výchovy vzrůstá vzhledem k častěji se projevujícím negativním důsledkům civilizace. Dnešní způsob života (např. nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nevhodná výživa, kouření, znečištěné prostředí, práce s počítačem), a s tím spojené civilizační nemoci ohrožují zdraví jedinců.

Úkolem zdravotní tělesné výchovy je:

 -odstranit pohybové a funkční nedostatky organismu

-vytvořit správné pohybové návyky

-upevnit správné držení těla

-zlepšit celkový fyzický stav

-vytvořit trvalý zájem o pohybovou aktivitu

Již více jak šest let se scházejí habrovanské ženy k pravidelnému cvičení. Začínaly jsme v počtu pěti žen a cvičily v malé místnosti starého Obecního úřadu. V současné době je nás třináct a setkáváme se každý čtvrtek od 17:00 – 18:00 hodin ve víceúčelové hale Obecního úřadu, a to pod záštitou Tělovýchovné jednoty Habrovany.

Pokud mají další ženy, ale i muži, zájem protáhnout se, posílit a upevnit své zdraví a zlepšit svoji fyzickou kondici, mohou se k nám přidat.

                                                                                                Helena Vysoudilová, cvičitelka

Zdravotní cvičení 2022 1Zdravotní cvičení 2022 2.jpg

 

Závěrem

Děkujeme všem za podporu, jimiž jsou nejen samotní sponzoři, ale i všichni, kteří se zapojují do aktivit spojených s klubem. Bez vás by nebylo možné nadále provozovat naše sportovní činnosti a práce v areálu.

                                                                                                                                              D ě k u j e m e ! ! !

                                                                                                                                              TJ Habrovany, spolek

Rychlý kontakt

TJ Habrovany
Habrovany 42
683 01 Rousínov

Pavel Trnavský
Telefon: 608 264 092
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google