ČLÁNEK Z HABROVANSKÉHO ZPRAVODAJE - léto 2022

 

Vážení příznivci habrovanského fotbalu. Dovolte malé ohlédnutí za uplynulou sezonou 2021/22.

Naše mužstvo se po podzimní části nacházelo na nelichotivém, předposledním místě tabulky s pouhými deseti body. Po kvalitní zimní přípravě se mužstvo stmelilo a také se stabilizoval kádr. Jarní část jsme zahájili na domácím hřišti s mužstvem TJ Račice. Po nepodařeném prvním poločase se však hráči semkli a výsledek otočili. To byl odrazový můstek k dalším, velmi kvalitním výkonům. Nebýt jediného opravdu nepodařeného utkání v Lysovicích, kde jsme ostudně prohráli 13:0, dala by se jarní část hodnotit celkem kladně. Skončili jsme na 9. místě se ziskem 26 bodů.

Fotbal je kolektivní hra, proto se vždy hodnotí výsledek celého kolektivu. Přesto bychom chtěli vyzvednou přínos Lukáše Křapa pro naše mužstvo. Tento zkušený fotbalista přinesl do naší hry klid a řád. Vedle něj stoupla kvalita hry našich mladých hráčů. Až neskutečně se ve své hře zlepšil náš nejmladší hráč Petr Toman. Pokud odstraníme naši největší slabinu, kterou je „proměňování šancí“, myslíme si, že můžeme pomýšlet v nadcházející sezoně na daleko lepší umístění.

Také věříme, že se nám uzdraví dlouhodobě zranění klíčoví hráči. Velice nás potěšilo, že se k fotbalu vrátili naši bývalí dorostenci Martin Snášel a Jakub Polách. Mužstvo je velmi mladé a perspektivní.

Závěrem nám dovolte poděkovat vám za přízeň a podporu v našem snažení. Hrajeme také pro vás a vaši zábavu.

Zároveň bychom vás chtěli pozvat na pohárový turnaj, který se bude konat 2. 7. 2022 na našem hřišti. Večer po turnaji bude v areálu hřiště taneční zábava.

Přijďte se pobavit a oslavit s námi skončenou úspěšnou sezonu.

Realizační tým

Žáci

Mužstvo žáků odehrálo v jarní části sezony 9 soutěžních utkání, poslední z nich 12.června proti Brankovicím na hřišti v Habrovanech. Celkově náš tým skončil na 9. místě tabulky se ziskem 7 bodů, což se může zdát málo, ale vzhledem k již dříve zmíněným “dorazovým” ročníkům, kdy většina mužstev proti nám hrála s hráči, kteří byli i o 3-4 roky starší než naši kluci, hodnotíme tento ročník jako úspěšný, hlavně co se seznámením hráčů s velkým hřištěm týče. Protože OFS pro sezonu 2022/2023 neumožní odehrát soutěž starších žáků v počtu 8+1, jsme bohužel nuceni naše družstvo pro příští rok nepřihlásit z důvodů nízkého počtu hráčů pro tuto kategorii. Žáky budeme příští rok “udržovat” v tréninkovém procesu, přičemž se pokusíme odehrát co největší množství přátelských utkání, aby kluci s fotbalem nepřestali a my tak mohli vzhledem k vyhlídkám, kdy vyjde větší množství hráčů z přípravky, přihlásit naše mužstvo pro soutěžní ročník 2023/2024. Ještě před letní pauzou nás však čeká turnaj ve Slavíkovicích ke příležitosti 100 let tamního fotbalu, který se odehraje 25.června v 9 hodin. Závěrem děkujeme všem příznivcům a rodičům našich hráčů, díky kterým je práce nás trenérů o mnoho snažší.

Žáci

Mladší přípravka

Naše nejmladší fotbalové naděje se na jarní část sezony připravovali tréninkově třikrát týdně, vždy v úterý, středu a pátek. Soutěž jsme zahájili 10.4.2022 v Heršpicích, kdy jsme těsně prohráli 3:2. Další zápas jsme sehráli v Komořanech, ve kterém jsme po výborném výkonu mužstva otočili zápas a vyhráli 10:9. Překvapením dalšího kola byla vysoká výhra 16:9 nad mužstvem Vyškova. Následoval zápas s remízou 5:5 s mužstvem Letonic. Jelikož se tato soutěž hraje dvoukolově, opět jsme se setkali s mužstvem Heršpic, tentokrát už jsme ze zápasu vyšli vítězně 6:5. V dalších zápasech s mužstvy Komořan a Vyškova už jsme prohráli vysoko 12:19 a 3:15. Poslední zápas sezony jsme odehráli s mužstvem Letonic opět nerozhodně 4:4. Některé výsledky našeho mužstva a zejména herní pojetí jsou velmi povzbudivé a věříme, že jdeme správnou cestou ve výchově mládeže nejen po fotbalové stránce. Chtěli bychom ještě vyzdvihnout hráče kteří ještě věkově spadají do kategorie minipřípravky, tedy děti předškolního věku, které už zapojujeme do mistrovských zápasů a v našem mužstvu už jsou oporami, jsou pro nás příslibem nejen k lepšícím se výsledkům ale také do budoucna k doplnění ,,A,, mužstva dospělých.

Závěrem bychom všem hráčům chtěli poděkovat za výborný přístup na náročných trénincích a zápasech, rodičům za podporu a trpělivost, výboru T.J, sponzorům a obci Habrovany.

Přejeme všem krásné léto, užitou dovolenou a dětem krásné prázdniny.

Pohyb je život

Je všeobecně známo, že pravidelné cvičení je v mnoha směrech přínosné, a to nejen pro fyzické zdraví, ale také z hlediska sociálního a psychického. Aktivní život pozitivně přispívá ke zdravému fungování těla i mysli.

Habrovanské ženy, převážně seniorky, se k pravidelnému hodinovému cvičení scházejí jedenkrát týdně, a to vždy ve čtvrtek v 17:00 hodin ve víceúčelové hale Obecního úřadu. Ke cvičení využíváme jednoduchých cvičebních pomůcek, jako jsou karimatky, overbally, tenisové a masážní míčky, pružné gumy a tyče.

Kolektiv zůstal po celý rok ve stejném složení a jako cvičitelka musím ženy pochválit. Docházejí pravidelně, cvičí s radostí, jejich tělesná zdatnost se zvyšuje. Jsou obratnější, správně dýchají, zlepšuje se koordinace pohybů, posilují ztuhlá i bolavá záda, mají lepší držení těla i stabilitu. Po prázdninách se opět sejdeme a možná se k nám přidá i někdo nový.

Vždyť pravidelný pohyb je důležitý v každém věku. A je to jedna z nejzdravějších věcí, kterou pro sebe může každý udělat. A u starších lidí to platí dvojnásob.

Helena Vysoudilová, cvičitelka

Cvičení1

Cvičení2

Volby 2022

Vážení spoluobčané, sportovní přátelé, jak všichni víte budou letos na podzim komunální volby do Zastupitelstva obce, kde bude mít svou kandidátku i naše TJ Habrovany, spolek. Naším posláním bylo a je mimo jiné podílet se v obci na rozvoji sportovní činnosti mládeže i dospělých a tím lepšího využití volného času občanů naší obce. V současné době máme sportovní areál a jeho zázemí na výborné úrovni, a proto chceme i nadále ve spolupráci s obcí rozšiřovat sportovní aktivity.

Na naší kandidátce jsou zkušení členové a funkcionáři TJ, kteří se na rozvoji sportu podílejí již delší dobu a určitě si zaslouží Vaši důvěru, kterou budeme v rámci pokračování rozvoje sportu v Habrovanech potřebovat, a proto Vás žádáme, abyste svými hlasy naše kandidáty pro dobrou věc podpořili.

Naším cílem, s kterým jdeme do voleb je:

1) Udržet sportovní činnost minimálně na současné úrovni

2) Rozšířit naši činnost o další sportovní aktivity – např. oddíl turistiky, družstvo stolního tenisu aj.

3) Pokračovat ve zkvalitňování sportovního zázemí

4) Získávat nové zájemce o sportovní vyžití

5)Naši kandidáti do komunálních voleb budou podporovat akce sportovní, kulturní, vzdělávací a rádi se nechají inspirovat různými podněty a připomínkami spoluobčanů na mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sportu zdar !

Závěrem

Rádi bychom Vás pozvali na nadcházející akce pořádané TJ Habrovany a nadcházející fotbalovou sezonu.

Děkujeme všem, kteří se věnují sportu a jsme rádi, že spoustě v tom pomáháme právě my! Toto všechno by však nebylo bez podpory rodičů, fanoušků a hlavně sponzorů.

                                                                                                                                              TJ Habrovany, spolek

 

Rychlý kontakt

TJ Habrovany
Habrovany 42
683 01 Rousínov

Pavel Trnavský
Telefon: 608 264 092
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google