ČLÁNEK Z HABROVANSKÉHO ZPRAVODAJE - léto 2023

 

Vážení příznivci habrovanské kopané. Právě skončil soutěžní rok 2022/2023, a proto vás chceme v krátkosti informovat o našich výsledcích a plánech do budoucna.

Muži

Naše mužstvo hrálo ve 3. třídě okresních soutěží, skupině „A“. Po podzimní části jsme skončili na 9. místě se ziskem 13 bodů. Toto umístění nebylo moc lichotivé a hlavně bylo pod možnosti našeho mužstva. Naším cílem pro jarní část sezóny bylo postoupit v tabulce výš a umístit se do čtvrtého místa.

Celkem se nám dařilo, hlavně v domácích zápasech a vypadalo to, že náš cíl splníme. Některé zápasy se nám bohužel nepodařily a ještě se nám zranil náš nejlepší střelec Jakub Polách. I když jsme se snažili, úplně jsme jeho absenci nahradit nedokázali.Velice pozitivně hodnotíme domácí zápasy. V tabulce zápasů „doma“ jsme na 4. místě. To je jistě milé   i pro vás, fanoušky, když vidíte vyhrávat svoje mužstvo. Některé zápasy „doma“ byly opravdu velmi dobré, např. s Drnovicemi nebo M. Málkovicemi. Horší je to v zápasech „venku“. Tam máme velké rezervy. Nedokážeme odehrát zápasy ve stejné kvalitě jako doma. Pokud se nám podaří toto odstranit, budeme určitě hrát o nejvyšší příčky.

Celý kolektiv podával velmi dobré výkony, proto je těžké někoho vyzdvihnout. Ale přesto, velmi dobré a stabilní výkony podávali Lukáš Křap, Petr Dobeš, Michal Pořízek, Filip Křivánek. Hlavně oni táhli mužstvo po celou sezonu. Naši mladíci, Martin Snášel s Radkem Dvořáčkem, podávali nevyrovnané výkony. Jednou byli vynikající a podruhé neviditelní. Ale to je daň za jejich mládí a nezkušenost. Oba jsou ale velký příslib pro náš fotbal do budoucnosti.

Jelikož máme dostatek hráčů a na soupisku můžeme dát vždy pouze 16 hráčů, rozhodl se výbor TJ pro příští sezonu přihlásit do soutěže i „B“ mužstvo dospělých. Pro vás, fanoušky, je to příslib toho, že budete moci chodit na fotbal a fandit našim hráčům častěji. Přejeme si, aby se oběma našim mužstvům dařilo a vás fanoušky těšili předvedenou hrou a dobrými výsledky.

Nová sezona 2023/2024 začne co nevidět. Na měsíc srpen pro vás připravujeme pohárový turnaj a potom už nová sezona. Přijďte nás povzbudit a společně se radovat z našich vítězství. Máme krásný areál a velmi dobré podmínky pro náš sport. Za to vše je třeba poděkovat výboru TJ v čele s panem Ing. Antonínem Skřivánkem. O celý areál se velmi dobře a zdarma starají hlavně pánové Ing. Radomír Novotný, Luboš Hrdinka, Milan Obroučka. Hráči jim za jejich obětavost děkují.

Na závěr bychom vám, fanouškům, chtěli poděkovat za přízeň a podporu

                                                                                                                                                         Trenéři mužstva  

Přípravka

Družstvo přípravky se zejména v jarní části sezóny výborně dařilo a jsme rádi, že je o tyto sportovní aktivity velký zájem. Právě díky rozrůstající se členské základně jsme se rozhodli pro novou sezónu přihlásit dvě fotbalová družstva mládeže v kategorii mladší přípravky a starší přípravky.

Další MINIGALAKTIKOS jak říká trenér Patrik, jsou děti předškolního věku, kterým se chceme nadále věnovat alespoň v podobě tréninků, probíhajících 2x týdně. Tímto bychom chtěli poprosit zájemce z řad rodičů či prarodičů o pomoc s trénováním u všech kategorií.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům, rodičům, trenérům, výboru TJ, obci Habrovany, obci Olšany, fanouškům a všem, kteří nám pomáhají a podporují naši práci s mládeží.

Přejeme všem krásné léto, užitou dovolenou a dětem krásné prázdniny.

Pohyb je život

Ženy se ke svému pravidelnému sportování scházejí již dvakrát týdně, a to v úterý a čtvrtek od 17: 00 hodin v sále OÚ.

Cvičení s tyčemi, pružnou gumou a overbally bylo obohaceno používáním dalších cvičebních pomůcek. Nově cvičíme na velkých gymnastických míčích, pomůckou pro rozvoj koordinace a pohybu, pro silové cviky i cviky podporující hubnutí. Balancování nutí udržovat vzpřímenou páteř. Také cvičíme na balančních rehabilitačních akupresurních podložkách, které umožňují mnohá cvičení pro trénink koordinace a zapojení tak stabilizačních svalů těla. Toto náčiní bylo zakoupeno z prostředků Tělovýchovné jednoty.

Naposledy se sejdeme koncem června a znovu začneme se začátkem školního roku. Rády mezi sebou přivítáme nové zájemkyně či zájemce o posílení a utužení svého zdraví. Sportu zdar!

                                                                                                                                                          Helena Vysoudilová

Závěrem

Rádi bychom Vás pozvali na letní noc pod Lipkami, která se koná 22.7., dále pak fotbalový turnaj mužů plánovaný o týden později a to 29.7. a v neposlední řadě nadcházející fotbalovou sezonu, která začíná v polovině srpna.

Děkujeme všem, kteří se věnují sportu aktivně, i těm, kteří jej podporují finančně, nebo jinými činnostmi. Poděkování patří také rodičů za vytrvalou podporu svých dětí, fanouškům a sponzorů mezi něž patří zejména obec Habrovany a obec Olšany.

                                                                                                                                              TJ Habrovany, spolek

Rychlý kontakt

TJ Habrovany
Habrovany 42
683 01 Rousínov

Pavel Trnavský
Telefon: 608 264 092
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sledujte nás

icon-facebook  icon-twitter  icon-google